Zrównoważona produkcja

sustainable-production-efficient-process-responsibility-thimm.jpg

Zrównoważona produkcja rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Odpowiedzialność przedsiębiorstwa i sukces ekonomiczny są w THIMM ściśle ze sobą powiązane. W ten sposób dostarczamy najlepsze rozwiązania również tym klientom, którzy stawiają wyższe wymagania wobec zrównoważonego rozwoju. Jako odpowiedzialne przedsiębiorstwo rodzinne wybiegamy w naszych planach w przyszłość z myślą o przyszłych pokoleniach, działając przy tym w sposób zrównoważony. Zawsze działamy przy tym w sposób zrównoważony. 
 

Zrównoważona produkcja we wszystkich zakładach THIMM jest istotnym elementem naszej wizji zrównoważonego rozwoju. Inwestujemy w nowe technologie, aby wzmocnić naszą innowacyjność. Korzystają na tam również nasi klienci. Z poczuciem odpowiedzialności wykorzystujemy zasoby w sposób zrównoważony i transparentny w ramach gospodarki obiegowej. W ten sposób wspieramy nasze działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, ponieważ również w przyszłości chcemy być odpowiedzialnym partnerem dla naszych klientów. 

Wszystkie działania na rzecz zrównoważonej produkcji wdrażamy w całej grupie przedsiębiorstw. Naszym celem jest działalność wszystkich zakładów THIMM na wysokim poziomie innowacyjnym i technologicznym. W dobie globalnych procesów przemiany przemysłowej stale skupiamy się na tworzeniu warunków zrównoważonej produkcji. Chcemy przy tym nie tylko zachować, ale także rozszerzyć konkurencyjność naszego rodzinnego przedsiębiorstwa.
 

Zrównoważona produkcja z wykorzystaniem neutralnego klimatycznie zielonego prądu

W THIMM stawiamy na odnawialne źródła energii dla naszej zrównoważonej produkcji. Zrównoważone wykorzystywanie zasobów jest jednym z najważniejszych celów naszej strategii zrównoważonego rozwoju. Nowa koncepcja energetyczna ma na celu dalszą optymalizację efektywności energetycznej całej Grupy THIMM oraz doskonalenie zrównoważonej produkcji. Dlatego od 2021 roku – w zależności od dostępności regionalnej – przestawiamy się w 100% na zielony prąd! 

Opracowane przez nas ekologiczne rozwiązania w zakresie opakowań i dystrybucji towarów są tym samym jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska. Są one wytwarzane w naszych zakładach wykorzystujących neutralną klimatycznie energię w sposób zrównoważony.

Wraz z przejściem na zielony prąd w 2021 roku zmniejszymy w przyszłości emisję CO2-o ponad 30%. W 2019 roku w całej Grupie THIMM wykorzystano 54,35 mln kWh energii elektrycznej. Dzięki wykorzystaniu ekologicznego zielonego prądu zielonego do zrównoważonej produkcji zaoszczędzimy w przyszłości około 19 131 t CO2 rocznie. 

Nabywany przez nas zielony prąd do zrównoważonej produkcji opakowań, ekspozytorów i poddruku rolowego jest certyfikowany zgodnie z uznawanym w całej Europie standardem TÜV Süd EE i zarejestrowany w rejestrze świadectw pochodzenia (HKNR). Ten ekologiczny prąd pochodzi w 100% z europejskich elektrowni wodnych spełniających aktualne normy ochrony środowiska. W zależności od dostępności regionalnej prąd ekologiczny dla niemieckich zakładów jest pozyskiwany z elektrowni wodnych. W przeciwieństwie do tradycyjnych źródeł energii energia odnawialna nie powoduje powstawania CO₂-ani odpadów atomowych.

Dlatego przejście na odnawialne źródła energii do naszej zrównoważonej produkcji w zakładach THIMM stanowi kolejny wkład w ochronę klimatu.

Nasze zakłady produkcyjne we Francji, Polsce, Czechach i Rumunii planują realizację tego zadania za pośrednictwem lokalnych dostawców energii elektrycznej, które pozyskają niezbędne certyfikaty-na prąd ekologiczny.

Przejście z szarego prądu na zielony to kolejny logiczny krok w procesie zrównoważonej produkcji: Już w 2013 roku w pierwszych zakładach THIMM wprowadzono system zarządzania energią według normy DIN EN ISO 50001. Od tego czasu zakłady produkcyjne stale poprawiają swój bilans energetyczny.

 

Zalecamy oznakowanie naszych ekologicznych rozwiązań opakowaniowych znakiem-Zielony prąd:

„Ekologiczne rozwiązania wyprodukowane przez firmę THIMM z wykorzystaniem zielonego prądu.“

Dzięki temu widać od razu, że do produkcji wykorzystano energię odnawialną oraz że jest to ekologiczne rozwiązanie oparte na zrównoważonej produkcji. Jasny sygnał dla klientów końcowych, podnoszący ogólną świadomość zrównoważonego rozwoju.

 

Więcej informacji na temat zrównoważonej produkcji i technologii THIMM można znaleźć w naszym aktualnym raporcie dotyczącym zrównoważonego rozwoju

 

 

Chcesz wiedzieć, jak ekologiczne są nasze rozwiązania?

TOP Packaging

Nasze procesy i technologie, a także produkty i usługi tworzymy w taki sposób, aby przynosiły klientom maksymalne zadowolenie, podnosząc świadomość zrównoważonego rozwoju. Chętnie poinformujemy Cię dokładniej o naszej zrównoważonej produkcji.

TOP Packaging
Telefon: +48 327 933 300
‎Ładuję...