Oceny zrównoważonego rozwoju

oceny-zrownowazenia-oceny-statystyki-tablet-thimm.jpg

Oceny zrównoważonego rozwoju przyczyniają się do pozycjonowania przedsiębiorstwa. Nasz system zarządzania zrównoważonym rozwojem jest analizowany w procesie weryfikacyjnym i wskazuje, w jakim kierunku powinniśmy się rozwijać. Wyniki są transparentne. Obecnie wykorzystujemy dwie platformy weryfikacyjne do oceny zrównoważonego rozwoju: SEDEX i EcoVadis.

Platforma weryfikacyjna SEDEX

Uznana na całym świecie platforma internetowa SEDEX (Supplier Ethical Data Exchange) oferuje swoim członkom możliwość szczegółowego i transparentnego prezentowania klientom i partnerom informacji o procesach społecznych i etycznych. Za pomocą audytu wg tzw. katalogu SMETA (Sedex Members Ethical Trade Audit) przedsiębiorstwa są oceniane i weryfikowane pod kątem ich zaangażowania w zrównoważony rozwój. Te oceny zrównoważonego rozwoju są dostępne dla zarejestrowanych klientów, dostawców i członków.

Celem SEDEX jest poprawa etycznego i społecznego postępowania w światowym łańcuchu dostaw oraz ujednolicenie standardów audytów społecznych.

Grupa THIMM jest od listopada 2008 roku członkiem SEDEX B (członkostwo dostawców) i ma numer referencyjny SEDEX: ZC1016320.

Następujące lokalizacje THIMM są aktualnie zarejestrowane na platformie SEDEX:

  • Northeim (centrala, D) / Numer referencyjny SEDEX lokalizacji: ZS1005028
  • Alzey (D) / Numer referencyjny SEDEX lokalizacji:  ZS1016415
  • Castrop-Rauxel (D) / Numer referencyjny SEDEX lokalizacji: ZS1071815
  • Eberswalde (D) / Numer referencyjny SEDEX lokalizacji: ZS1013799
  • Sibiu (RO) / Numer referencyjny SEDEX lokalizacji: ZS1039824
  • Skarbimierz (PL) / Numer referencyjny SEDEX lokalizacji: ZS413581584
  • Tychy (PL) / Numer referencyjny SEDEX lokalizacji: ZS1014375
  • Všetaty (CZ) / Numer referencyjny SEDEX lokalizacji: ZS1083040
  • Wolnzach (D) / Numer referencyjny SEDEX lokalizacji: ZS405175095

Wörrstadt (D) / Numer referencyjny SEDEX lokalizacji: ZS1009509
 

Platforma weryfikacyjna EcoVadis

EcoVadis to globalny dostawca usług w zakresie oceny zrównoważonego rozwoju. Rating obejmuje szeroki zakres niefinansowych systemów zarządzania, wraz z wpływem na środowisko, prawa pracownicze i prawa człowieka, etykę oraz zrównoważone zaopatrzenie. Każde przedsiębiorstwo jest oceniane pod kątem kryteriów tematycznych istotnych dla jego wielkości, lokalizacji i branży. Standardowy kwestionariusz ocenia względne wyniki zrównoważonego rozwoju, które następnie można porównać w benchmarku obejmującym 75 000 przedsiębiorstw. Celem EcoVadis jest ocena i porównywanie jakości systemów zarządzania CR w przedsiębiorstwach.

Grupa THIMM została do tej pory nagrodzona trzykrotnie: złotem w 2016 i srebrem w 2019 roku oraz ponownie srebrem w 2021 roku.

Obecnie jesteśmy w trakcie odpowiadania na ankietę EcoVadis za zakończony rok finansowy 2021 dla THIMM Group. Wynik oceny (karta wyników) ma nastąpić w kwietniu/maju 2023 r.

Czy chcesz uzyskać więcej informacji na temat platform i naszych wskaźników zrównoważonego rozwoju?

Freya Schridde

Skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy.

Freya Schridde
Telefon: +49 5551 703 397
‎Ładuję...