Thimm Packaging jest teraz częścią marki Thimm pack’n’display

01.11.2019 Grupa Thimm włączyła w markę Thimm pack’n’display obszar Thimm Packaging z siedzibą w rumuńskim okręgu Sibiu (pol. Sybin). Poprzez tę integrację Thimm kontynuuje proces ujednolicania wizerunku marki w Europie. Dzięki dopasowaniu i poszerzeniu portfolio rumuńscy klienci zyskają nowe rozwiązania do wykorzystania w punktach sprzedaży. Rodzinne przedsiębiorstwo Thimm dalej wzmacnia tym samym swoją wiodącą pozycję na rynku w zakresie opakowań i ekspozytorów.
Nowy odsłona marki w rumuńskim Sibiu

Podstawą integracji marek był rozwój zakładu produkcyjnego w Șura Mică, gminie w okręgu Sibiu (Rumunia), poprzez wykorzystanie obszernego pakietu inwestycyjnego. Grupa Thimm zainwestowała między innymi w bardzo nowoczesną tekturnicę, której eksploatację rozpoczęto pół roku temu. Oprócz znacznie poszerzonych zdolności produkcyjnych, wyższej elastyczności dostaw i zoptymalizowanych współczynników jakości klienci od teraz mogą skorzystać z szerokiego portfolio produktów rumuńskiego oddziału: równolegle do rozwiązań w zakresie pakowania towarów, w przyszłości dostępne będą także ekspozytory do prezentacji towaru w punktach sprzedaży.

„Dążymy do tego, aby nasi klienci zawsze otrzymywali najlepsze rozwiązanie”, informuje Michael Weber, dyrektor ds. marketingu korporacyjnego. „Na integracji marki w przyszłości skorzystają również nasi rumuńscy klienci, a to ze względu na transfer know-how i możliwość korzystania z doświadczenia ekspertów Thimm pack’n’display. Pionierski duch, jakim charakteryzuje się nasze przedsiębiorstwo, codziennie wcielany jest w życie przez ponad 1600 zatrudnionych osób. W ten sposób pracownicy Thimm z różnych możliwości tworzą najlepsze rozwiązania”.

Już w kwietniu tego roku w ramach nowej marki Thimm pack’n’display połączone zostały zakłady produkcyjne w Alzey, Castrop-Rauxel, Eberswalde, Essen, Northeim, Wörrstadt, Wolnzach (Niemcy) i Všetaty (Czechy). „Bardzo cieszymy się, że teraz w Thimm pack’n’display włączony został także rumuński zakład”, kontynuuje Weber. „Marka Thimm pack’n’display w ciągu ubiegłych miesięcy wypozycjonowała się jako oferent rozwiązań opakowaniowych i ekspozycyjnych. Włączenie naszego rumuńskiego zakładu jest kolejnym krokiem w kierunku ujednolicenia wizerunku marki w Europie”.

O Thimm

Grupa Thimm jest czołowym dostawcą rozwiązań w zakresie opakowań i dystrybucji towarów. Portfolio rozwiązań obejmuje opakowania transportowe i handlowe z tektury falistej, wysokiej jakości stojaki handlowe (ekspozytory), systemy opakowaniowe z różnych połączeń materiałowych oraz produkty drukarskie do dalszego przetwarzania przemysłowego. Szeroki zakres usług związanych z opakowaniami wzdłuż całego łańcucha dostaw uzupełnia gamę produktów. Do grona klientów należą renomowane koncerny ze wszystkich gałęzi przemysłu. To założone w 1949 r. przedsiębiorstwo rodzinne obecnie zatrudnia ponad 3300 pracowników w 20 zakładach w Niemczech, Czechach, Rumunii, Polsce, Francji oraz Meksyku i w roku 2018 wygenerowało obroty w wysokości około 645 mln euro.

/ 2
  • Logo marki THIMM pack’n’display
  • Michael Weber, Dyrektor Marketingu korporacyjnego

Jesteś dziennikarzem? Nasze kontakty z prasą są zawsze dostępne, aby odpowiedzieć na Państwa pytania prasowe i medialne. Jesteśmy dla Ciebie. Prosimy o kontakt!

‎Ładuję...