Rozwój Grupy Thimm w Polsce: TOP Packaging zamyka proces przejęcia firmy United Packaging

02.10.2019 Należące do grupy Thimm joint venture TOP Packaging w Tychach w południowej Polsce zakończyło sukcesem przejęcie United Packaging S.A. – lokalnego dostawcy opakowań z tektury falistej ze Skarbimierza w okolicach Wrocławia. Polski urząd antymonopolowy skontrolował zakup zakładu zatrudniającego ponad 100 pracowników i wydał stosowne zezwolenie ze skutkiem na 01.10.2019 r. Tym samym Grupa Thimm z siedzibą główną w dolnosaksońskim Northeim kontynuuje swój kurs rozwoju działalności również w Polsce.
Mathias Schliep, prezes zarządu Grupy Thimm

„Zakup ten zwiększy nasze moce produkcyjne w Polsce”, jak mówi Mathias Schliep, prezes zarządu Grupy Thimm. „Poza tym planujemy inwestycje zwiększające wydajność zakładu. Dzięki temu będziemy mogli jeszcze szybciej realizować dostawy dla naszych polskich i międzynarodowych klientów oraz stworzyliśmy warunki do dalszego rozwoju”. 

Joint venture TOP Packaging istnieje od 2011 roku. Thimm posiada w nim 51% udziałów, 
49 procent należy do hiszpańskiej Grupy Saica, jednego z największych europejskich producentów papieru recyklingowego do produkcji tektury falistej. Oba rodzinne przedsiębiorstwa już od końca lat 90. z powodzeniem współpracują w ramach strategicznego sojuszu sprzedażowego. TOP Packaging z Tychów zatrudnia obecnie ponad 240 pracowników, a w 2018 r. zanotował obroty na poziomie ponad 40 milionów euro. Wraz z przejęciem United Packaging liczba zatrudnionych wzrasta o 100 pracowników zakładu produkcyjnego ze Skarbimierza. Przy realizacji transakcji TOP Packaging był wspierany przez polską firmę doradztwa finansowego TDI Corporate Finance. Obsługę prawną zapewniło polskie przedsiębiorstwo SSW Pragmatic Solutions.

Polski rynek jest jednym z najważniejszych w Europie Środkowo-Wschodniej. Charakteryzuje się stabilnym wzrostem, dużą liczbą regionalnych firm i rosnącym udziałem dużych międzynarodowych przedsiębiorstw. Wraz ze wzrostem mocy produkcyjnych Thimm kontynuuje swoją strategię rozwojową. 
 

Informacje o Grupie Thimm

Grupa Thimm jest czołowym dostawcą rozwiązań w zakresie opakowań i dystrybucji towarów. Portfolio rozwiązań obejmuje opakowania transportowe i sprzedażowe z tektury falistej, wysokiej jakości stojaki sprzedażowe (ekspozytory), systemy opakowaniowe z różnych połączeń materiałowych oraz produkty drukarskie do dalszego przetwarzania przemysłowego. Szeroki zakres usług związanych z opakowaniami wzdłuż całego łańcucha dostaw uzupełnia gamę produktów. Do grona klientów należą renomowane koncerny ze wszystkich gałęzi przemysłu. To założone w 1949 r. przedsiębiorstwo rodzinne obecnie zatrudnia ponad 3300 pracowników w 20 zakładach w Niemczech, Czechach, Rumunii, Polsce, Francji oraz Meksyku i w roku 2018 wygenerowało obroty w wysokości około 645 mln euro.

Jesteś dziennikarzem? Nasze kontakty z prasą są zawsze dostępne, aby odpowiedzieć na Państwa pytania prasowe i medialne. Jesteśmy dla Ciebie. Prosimy o kontakt!

‎Ładuję...
Ta strona używa plików Cookie, aby zagwarantować Państwu najlepsze możliwe usługi. Odwiedzając www.top-packaging.pl wyrażają Państwo zgodę na Wykorzystanie plików Cookies.