Niewidoczny kod na nadruku otwiera drzwi do wirtualnego świata

09.01.2019 firma Thimm opracowała ekspozytor na nowo wprowadzane na rynek musli Meray. Umieszczony na ekspozytorze niewidoczny kod zapewnia nowatorski sposób komunikacji z klientami. Zastosowanie cyfrowych znaków wodnych na nadruku wyróżnia firmę Fresh Nuts i jej markę Meray jako prekursora na rynku produktów etnicznych w Europie.
Cyfrowy ekspozytor z niewidocznym kodem prezentuje etniczne artykuły spożywcze

Fresh Nuts GmbH z siedzibą główną w Hamburgu produkuje i sprzedaje orzechy i suszone owoce na całym świecie. Produkty te są od ponad 40 lat dostępne przede wszystkim na rynkach etnicznych. W ramach marki Meray firma Fresh Nuts wprowadziła na rynek musli w czterech wariantach smakowych, co jest nowością dla etnicznych grup docelowych. Wejściu produktu na rynek towarzyszyły nie tylko degustacje w punktach sprzedaży, lecz także inteligentne ekspozytory paletowe, składające się z toppera, cokołu, wspornika krzyżowego, podpórek i czterech tacek. Wszystkie elementy zostały wyprodukowane w technologii cyfrowego druku zwojowego.

W ekspozytorach zastosowano inteligentne rozwiązanie w postaci znaków wodnych na topperze i cokole, które są wydrukowane tak, aby były niewidoczne dla ludzkiego oka. Dane z kodów tego typu można odczytać przy użyciu aparatu podłączonego do Internetu smartfona oraz bezpłatnej aplikacji LinkReader, dostępnej dla systemu Android i iOS. Ekspozytory są umieszczone na ćwierćpaletach Chep i od października dostępne w handlu europejskim. Potencjalni klienci, którzy zeskanują topper lub cokół, mogą od razu zobaczyć filmiki z informacjami i reklamą nowego musli. W ten sposób producent znacznie wpływa na decyzję o zakupie w punkcie sprzedaży, a mobilne urządzenia końcowe stają się cyfrowym instrumentem komunikacji, łączącym rzeczywistość ze światem wirtualnym.

Daniel Kaufmann, doradca sprzedaży w Thimm, tak wypowiada się na temat inteligentnych ekspozytorów: „Nasz druk cyfrowy i aplikacja LinkReader to idealne połączenie. Dzięki tej technologii możemy bez problemu drukować kody dla aplikacji, bez zakłócania nadruku”.

O Thimm

Grupa Thimm jest czołowym dostawcą rozwiązań w zakresie opakowań i dystrybucji towarów. Portfolio rozwiązań obejmuje opakowania transportowe i handlowe z tektury falistej, wysokiej jakości stojaki handlowe (ekspozytory), systemy opakowaniowe z różnych połączeń materiałowych oraz produkty drukarskie do dalszego przetwarzania przemysłowego. Szeroki zakres usług związanych z opakowaniami wzdłuż całego łańcucha dostaw uzupełnia gamę produktów. Do grona klientów należą renomowane koncerny ze wszystkich gałęzi przemysłu. To założone w 1949 roku przedsiębiorstwo rodzinne obecnie zatrudnia ponad 3000 pracowników w 19 zakładach w Niemczech, Czechach, Rumunii, Polsce, Francji i Meksyku oraz generuje roczne obroty w wysokości około 601 milionów euro.

/ 2
  • Cyfrowy ekspozytor z niewidocznym kodem prezentuje etniczne artykuły spożywcze
  • Daniel Kaufmann, doradca sprzedaży w Thimm

Jesteś dziennikarzem? Nasze kontakty z prasą są zawsze dostępne, aby odpowiedzieć na Państwa pytania prasowe i medialne. Jesteśmy dla Ciebie. Prosimy o kontakt!

‎Ładuję...
Ta strona używa plików Cookie, aby zagwarantować Państwu najlepsze możliwe usługi. Odwiedzając www.top-packaging.pl wyrażają Państwo zgodę na Wykorzystanie plików Cookies.