Ekspozytory z tektury falistej z trawy: Oszczędność zasobów dzięki zastosowaniu innowacyjnych materiałów opakowaniowych

24.10.2019 Tektura falista z papieru trawiastego to alternatywny materiał opakowaniowy dla przedsięborstw promujących zrównoważony handel. Thimm produkuje obecnie zasobooszczędną tekturę falistą w zakładach w Niemczech i Republice Czeskiej. Pierwsze ekspozytory z tektury falistej z trawy stosuje się aktualnie w pierwszej na świecie koncepcyjnej galerii handlowej „Bikini Berlin”.

Producent opakowań Thimm od dawna zajmuje się problematyką wykorzystania innowacyjnych i ekologicznych surowców. Produkując tekturę falistą z trawy, Thimm oferuje swoim klientom przyjazną środowisku alternatywę. Podstawą tektury falistej jest papier z trawy, który ma lepszy bilans ekologiczny niż papier wytwarzany na bazie drewna. Papier z trawy składa się w około 30 proc. z pelletu uzyskiwanego z trawy i w 70 proc. z makulatury. Trawa jest pozyskiwana kilka razy w roku z wydzielonych ustawowo gruntów kompensacyjnych niewykorzystywanych do produkcji rolniczej. Grunty te nie są ani nawożone, ani poddawane obróbce chemicznej. Ponadto uprawa tych gruntów jest dodatkowym źródłem dochodów dla rolnictwa.

Pellet z trawy wykorzystywany do produkcji papieru jest poddawany obróbce czysto mechanicznej. Prowadzi to do ekstremalnie niskiego zużycia wody w procesie produkcyjnym. Ludzie, przedsiębiorstwa i środowisko korzystają ponadto z niskiej emisji CO2 w trakcie produkcji papieru.

Thimm przetwarza obecnie ten innowacyjny surowiec na maszynach do produkcji tektury falistej w Niemczech i Republice Czeskiej. Tekturę falistą z trawy – podobnie jak zwykłą tekturę falistą – można wytłaczać, składać i sklejać na obrabiarkach. Przy użyciu tradycyjnych technik drukarskich stosowanych w Grupie Thimm możliwe jest też łatwe zadrukowanie tektury falistej z trawy. Struktura papieru jest po obróbce dobrze rozpoznawalna, znakomiecie oddaje kolorystykę druku i przyciąga uwagę w punkcie sprzedaży.

Tekturę falistą z papieru trawiastego można stosować w różnych branżach do opakowań i ekspozytorów, wspierając tendencję do wykorzystywania ekologicznych rozwiązań opakowaniowych na bazie papieru. Dla firmy Foodbuzz, promującej start-upy z branży żywieniowej, Thimm wyprodukował pierwsze ekspozytory z tektury falistej z trawy. Foodbuzz prezentuje do stycznia 2020 r. nowe produkty takich start-upów we własnym Pop-Up Store w galerii handlowej Bikini Berlin. Użyte ekspozytory należą do modułowego systemu ekspozytorów „Sales Amplifier“ marki Thimm. Modułowe ekspozytory paletowe składają się z głównych komponentów w formie niezadrukowanych standardowych tacek, połączonych z indywidualnie zaprojektowanym płaszczem. Obwiedniowy płaszcz, zadrukowany techniką cyfrową, oferuje start-upom przykuwającą wzrok powierzchnię prezentacyjną.

O Thimm

Grupa Thimm jest czołowym dostawcą rozwiązań w zakresie opakowań i dystrybucji towarów. Portfolio rozwiązań obejmuje opakowania transportowe i handlowe z tektury falistej, wysokiej jakości stojaki handlowe (ekspozytory), systemy opakowaniowe z różnych połączeń materiałowych oraz produkty drukarskie do dalszego przetwarzania przemysłowego. Szeroki zakres usług związanych z opakowaniami wzdłuż całego łańcucha dostaw uzupełnia gamę produktów. Do grona klientów należą renomowane koncerny ze wszystkich gałęzi przemysłu. To założone w 1949 r. przedsiębiorstwo rodzinne obecnie zatrudnia ponad 3300 pracowników w 20 zakładach w Niemczech, Czechach, Rumunii, Polsce, Francji oraz Meksyku i w roku 2018 wygenerowało obroty w wysokości około 645 mln euro.

Jesteś dziennikarzem? Nasze kontakty z prasą są zawsze dostępne, aby odpowiedzieć na Państwa pytania prasowe i medialne. Jesteśmy dla Ciebie. Prosimy o kontakt!

‎Ładuję...
Ta strona używa plików Cookie, aby zagwarantować Państwu najlepsze możliwe usługi. Odwiedzając www.top-packaging.pl wyrażają Państwo zgodę na Wykorzystanie plików Cookies.