Artykuły spożywcze w punkcie sprzedaży: międzynarodowe nagrody dla ekspozytorów!

05.10.2018 Czeskie stowarzyszenie branży opakowaniowej Syba nagrodziło dwa innowacyjne ekspozytory Grupy Thimm: ekspozytor paletowy na zestawy do pieczenia oraz ekspozytor naladowy na ciastka. Obydwa ekspozytory otrzymały nagrodę Obal roku w kategorii „Ekspozytory POP i POS”, a ekspozytor paletowy dodatkowo zdobył także Niemiecką Nagrodę dla Najlepszych Opakowań.
Ekspozytor paletowy na artykuły spożywcze

Michael Weber, dyrektor ds. marketingu korporacyjnego Grupy Thimm, nie ukrywa radości z nagród: „Wielokrotne wyróżnienia, jakie zdobywają ekspozytory Thimm, świadczą o naszych kompetencjach w zakresie opakowań przeznaczonych dla punktów sprzedaży. Dzięki takim ekspozytorom tworzymy wspaniałe tło dla produktów i marek naszych klientów, przyciągając w ten sposób uwagę konsumentów i zwiększając sprzedaż. Jesteśmy dumni z naszych projektantów z zakładów w Wörrstadt, Northeim i Všetaty, którym kolejny raz udało się stworzyć doskonałe konstrukcje”.
Rozdanie nagród w ramach prestiżowego międzynarodowego konkursu Obal roku odbyło się 4 października w Pradze, a wszystkie zgłoszone do konkursu konstrukcje zostały zaprezentowane podczas kongresu branży opakowaniowej PackSummit. Zwycięzców w dziewięciu kategoriach wyłoniło 13-osobowe jury. Niemiecka Nagroda dla Najlepszych Opakowań została przyznana już 25 września w Norymberdze. Niemiecki Instytut Opakowań wyróżnił w ten sposób innowacyjne rozwiązania z każdego etapu łańcucha tworzenia wartości. 

Ekspozytory paletowe i opakowania zewnętrzne w postaci foremki do pieczenia z tektury falistej na zestawy Sanella

Koncepcja ekspozytora na zestawy do pieczenia Sanella została wyróżniona czeską nagrodą Obal roku (Opakowanie Roku) oraz Niemiecką Nagrodą dla Najlepszych Opakowań w kategorii „Prezentacja towaru”. Przeznaczony na ćwierćpaletę ekspozytor miał kształt ciasta i odzwierciedlał tym samym cel zastosowania zestawu do pieczenia. Konstrukcja umożliwiła sprzedaż towarów ułożonych warstwami. „Ponieważ opakowanie zewnętrzne było samonośne, ekspozytor składał się z niewielu elementów”, wyjaśnia Weber. „Dzięki temu zużyto minimalną ilość materiału, co pozwoliło ograniczyć koszty. Najważniejszą częścią trójkątnego opakowania zewnętrznego była zintegrowana foremka do pieczenia z tektury falistej. Została ona wykonana z białego, odpornego na tłuszcz materiału Thimm foodWave® | heatproof, przeznaczonego do pieczenia w temperaturze maks. 220°C”.

Miniekspozytor do degustacji dla ekologicznej piekarni Zemanka

Nagrodę Obal roku otrzymał również ekspozytor naladowy zaprojektowany dla czeskiej piekarni ekologicznej Zemanka. W tym ekspozytorze z tektury falistej można ustawić ciastka do degustacji.
„Degustacja i wiążące się z nią doświadczenia smakowe są skutecznym instrumentem marketingowym, stosowanym w różnych sklepach, drogeriach i punktach ze zdrową żywnością”, mówi Weber. „Chcąc przekonać klientów do swoich wysokojakościowych biowypieków, piekarnia Zemanka częstuje ciastkami, umieszczonymi w misce w ekspozytorze naladowym. Po opróżnieniu miskę można wyjąć, a następnie ponownie wykorzystać ekspozytor do prezentacji innych wypieków. Z przodu ekspozytora znajduje się tablica, na której można wykonać napisy reklamujące ciastka. Miejsce na potrzebną do tego kredę i materiały informacyjne zapewnia przegródka z tyłu. Stylistyka tego małego ekspozytora naladowego miała być z założenia naturalna, co koresponduje z wizerunkiem ekologicznej piekarni Zemanka”.

O Thimm

Thimm Display to dział Grupy Thimm mieszczącej się w Northeim. Grupa Thimm jest czołowym dostawcą rozwiązań w zakresie opakowań i dystrybucji towarów. Portfolio rozwiązań obejmuje opakowania transportowe i handlowe z tektury falistej, wysokiej jakości stojaki handlowe (ekspozytory), systemy opakowaniowe z różnych połączeń materiałowych oraz produkty drukarskie do dalszego przetwarzania przemysłowego. Szeroki zakres usług związanych z opakowaniami wzdłuż całego łańcucha dostaw uzupełnia gamę produktów. Do grona klientów należą renomowane koncerny ze wszystkich gałęzi przemysłu. To założone w 1949 roku przedsiębiorstwo rodzinne obecnie zatrudnia ponad 3000 pracowników w 19 zakładach w Niemczech, Czechach, Rumunii, Polsce, Francji i Meksyku oraz generuje roczne obroty w wysokości około 601 milionów euro.

/ 2
  • Ekspozytor naladowy na artykuły spożywcze
  • Michael Weber

Jesteś dziennikarzem? Nasze kontakty z prasą są zawsze dostępne, aby odpowiedzieć na Państwa pytania prasowe i medialne. Jesteśmy dla Ciebie. Prosimy o kontakt!

‎Ładuję...
Ta strona używa plików Cookie, aby zagwarantować Państwu najlepsze możliwe usługi. Odwiedzając www.top-packaging.pl wyrażają Państwo zgodę na Wykorzystanie plików Cookies.