Zrównoważone procesy logistyczne

26.03.2021 Planowanie, koordynacja i kontrola w obrębie łańcucha wartości to główne zadania naszej zrównoważonej logistyki, które pozwalają na efektywną realizację procesów. Zrównoważony rozwój nie jest przy tym nowym tematem. Ale co oznacza zrównoważona logistyka w THIMM?

Krótkie trasy transportowe wspierają zrównoważony rozwój. Dzięki lokalizacji w pobliżu naszych klientów pozostajemy elastyczni i umożliwiamy szybkie dostawy dzięki krótkim trasom transportowym.  Dzięki krótszym trasom unikamy długich przejazdów ciężarówek i zmniejszamy emisję CO2.

Należy unikać pustych przebiegów. Za pomocą cyfryzacji można zminimalizować i uniknąć pustych przebiegów. Nasi dostawcy usług logistycznych kontrolują dane logistyczne, co umożliwia tworzenie lepszych powiązanie przewoźników ze spedytorami. W naszych zrównoważonych koncepcjach logistycznych duże znaczenie ma również optymalne wykorzystanie wolumenu transportu oraz redukcja dostaw częściowych i przewozów specjalnych. Dodatkowo obliczamy optymalną konfigurację palet. Dzięki temu paleta jest optymalnie wykorzystana, a przestrzeń transportowa optymalnie wykorzystana. Aktywnie wykorzystujemy również systemy obiegowe i promujemy je poprzez uczestnictwo poprzez systemach zbiórki palet. 

Optymalizacja naszych procesów logistycznych to ciągły proces: Istniejące procesy są analizowane pod kątem wydajności, słabych punktów i potencjału. Zawsze mamy na uwadze konsekwencje ekologiczne i ekonomiczne. 

THIMM koncentruje się na optymalizacji zrównoważonej logistyki w zakresie: Optymalizacja kosztów, minimalizacja tras przewozowych, unikanie pustych przebiegów, zabezpieczenie zdolności produkcyjnych i optymalizacja procesów. Dzięki inteligentnej kontroli wydajności oraz platformom cyfrowym te optymalizacje mogą być realizowane i sterowane.

Celem jest umożliwienie optymalnego planowania trasy, jak najbardziej efektywnego wykorzystania pojazdów i zabezpieczenia wolnych mocy przewozowych. Pozwala to obniżyć koszty transportu i skutecznie ograniczyć emisję CO2.

W THIMM wykorzystujemy platformę informatyczną do planowania zrównoważonego rozwoju. Za pomocą tego systemu zarządzania transportem (TMS), ładunki są przydzielane na platformie przetargowej i sterowane centralnie. Dzięki temu cały proces staje się bardziej „odchudzony“, a związane z nim procesy logistyczne bardziej wydajne. Ograniczenie przejazdów, zmniejszenie zużycia paliwa i emisji CO2 to tylko niektóre rezultaty zrównoważonego rozwoju, które można osiągnąć. Równolegle z redukcją kosztów i wpływu na środowisko wzrasta również zadowolenie klientów.

Więcej informacji na temat naszych zrównoważonych procesów logistycznych oraz współpracy z naszymi usługodawcami logistycznymi można znaleźć w nowym raporcie zrównoważonego rozwoju THIMM 2020!

Twój kontakt do THIMM:

Chętnie udzielimy Państwu w każdej chwili cennych informacji o naszych produktach i usługach, jak również o Grupie THIMM, wiodącym dostawcy rozwiązań w zakresie pakowania i dystrybucji towarów. Zapraszamy do dokonania wyboru:

  • Kup opakowanie: Skontaktuj się z naszym zespołem sprzedaży
  • Odwiedź THIMM: Poznaj adresy lokalizacji naszej firmy
  • Otrzymaj informacje o produkcie: Zapoznaj się z naszą ofertą online lub osobiście skontaktuj z nami.

Nasz serwis dla przedstawicieli mediów:

W dziale prasowym Grupy THIMM znajdą Państwo aktualne komunikaty prasowe zawierające tekst i zdjęcia. Na pytania przedstawicieli mediów dotyczące opakowań, ekspozytorów sprzedażowych, systemów opakowań, usług opakowaniowych lub Grupy THIMM odpowiedzą nasi przedstawiciele prasowi.

Praca w THIMM:

Jesteś zainteresowany stanowiskiem w branży? Aktualne oferty pracy w branży opakowaniowej, od technologów opakowań, konsultantów sprzedaży do kadry kierowniczej (m/f/d) znajdują się w naszej sekcji kariery.

‎Ładuję...