Znaki ekologiczne na opakowaniach i ekspozytorach – dlaczego nie może ich zabraknąć?

12.04.2022 Znaki ekologiczne informują o tym, jakie materiały zostały wykorzystane do produkcji opakowania lub ekspozytora oraz o tym, jakie właściwości surowców, materiałów lub recyklingu się z tym wiążą. Znaki i etykiety ekologiczne mogą mieć postać symboli lub logotypów.
Oznakowania ekologiczne dla zrównoważonych rozwiązań

Do komunikacji należy wykorzystywać uznane znaki ekologiczne!

Poprzez użycie tych znaków można pokazać klientom, że oferowane opakowanie lub ekspozytor posiada wyjątkowe zalety ekologiczne. 

Obecnie stosuje się różne znaki ekologiczne. THIMM używa następujących, zrozumiałych na całym świecie znaków:
•    Symbol recyklingu (wstęga Möbiusa)
•    Kod recyklingu PAP 20
•    Znak RESY
•    Logo FSC®
•    Znak zielonej energii THIMM

Więcej informacji na temat każdego z tych znaków można znaleźć tutaj


Czy wiesz, że...? 

1 stycznia 2022 roku organizacja FSC® opublikowała nową wersję logotypu FSC® oraz zaktualizowany standard w zakresie jego użytkowania. Wyznaczono okres przejściowy służący wprowadzeniu nowej wersji: do 30 czerwca 2024 roku. Logotyp FSC® stanowi informację dla klientów, że produkty spełniają standardy FSC®!

Warto zatem podkreślić zrównoważony rozwój opakowania lub ekspozytora, korzystając z tego znaku ekologicznego! Nasi eksperci chętnie doradzą, który znak najlepiej nadaje się dla danego rozwiązania.

Twój kontakt do THIMM:

Chętnie udzielimy Państwu w każdej chwili cennych informacji o naszych produktach i usługach, jak również o Grupie THIMM, wiodącym dostawcy rozwiązań w zakresie pakowania i dystrybucji towarów. Zapraszamy do dokonania wyboru:

  • Kup opakowanie: Skontaktuj się z naszym zespołem sprzedaży
  • Odwiedź THIMM: Poznaj adresy lokalizacji naszej firmy
  • Otrzymaj informacje o produkcie: Zapoznaj się z naszą ofertą online lub osobiście skontaktuj z nami.

Nasz serwis dla przedstawicieli mediów:

W dziale prasowym Grupy THIMM znajdą Państwo aktualne komunikaty prasowe zawierające tekst i zdjęcia. Na pytania przedstawicieli mediów dotyczące opakowań, ekspozytorów sprzedażowych, systemów opakowań, usług opakowaniowych lub Grupy THIMM odpowiedzą nasi przedstawiciele prasowi.

Praca w THIMM:

Jesteś zainteresowany stanowiskiem w branży? Aktualne oferty pracy w branży opakowaniowej, od technologów opakowań, konsultantów sprzedaży do kadry kierowniczej (m/f/d) znajdują się w naszej sekcji kariery.

‎Ładuję...