Ponowne wyróżnienie EcoVadis: THIMM otrzymuje srebrny medal

08.01.2020 Za zaangażowanie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju THIMM otrzymał od platformy EcoVadis srebrny medal w rankingu społecznej odpowiedzialności biznesu (Corporate Social Responsibility). Wynik uplasował przedsiębiorstwo w rywalizacji branżowej powyżej średniej.
Wyróżnienie EcoVadis: THIMM otrzymuje srebrny medal

Na ocenę stosowaną przez EcoVadis składa się łącznie 21 kryteriów podzielonych na cztery sektory tematyczne: prawa pracownicze i prawa człowieka, środowisko, etyka i zrównoważone zaopatrzenie w surowce. Zastosowane kryteria opierają się na międzynarodowych standardach społecznej odpowiedzialności biznesu – należą do nich np. zasady Global Compact lub konwencje Międzynarodowej Organizacji Pracy. W czterech sektorach tematycznych THIMM uzyskał więcej punktów niż średnia branżowa, zdobywając srebrny medal. Wynik ten plasuje firmę THIMM w górnej stawce 18 proc. ocenionych przedsiębiorstw z branży.

Jakie są mocne strony przedsiębiorstwa? W sektorze tematycznym Środowisko THIMM zdobył punkty w ocenie EcoVadis np. dzięki redukcji zużycia energii bądź stosowaniu naturalnych materiałów; w dziedzinie praw pracowniczych i praw człowieka z pozytywną oceną spotkała się na przykład elastyczna organizacja pracy. Pozytywnie w ocenie EcoVadis wypadła też transparentna sprawozdawczość, działania na rzecz poprawy zdrowia i bezpieczeństwa pracowników oraz kodeks postępowania dla dostawców. THIMM pracuje obecnie nad doskonaleniem istniejącej strategii zrównoważonego rozwoju.

 Co to jest EcoVadis? Jako uznana i niezależna platforma weryfikacyjna EcoVadis ocenia wg międzynarodowych standardów społeczną odpowiedzialność przedsiębiorstw. Celem platformy EcoVadis jest ustanowienie transparentnych zasad weryfikacji osiągnięć przedsiębiorstw w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu oraz udostępnienie ich kontrahentom. EcoVadis wspiera ponadto przedsiębiorstwa w doskonaleniu instrumentów zrównoważonego rozwoju. 
 

Twój kontakt do THIMM:

Chętnie udzielimy Państwu w każdej chwili cennych informacji o naszych produktach i usługach, jak również o Grupie THIMM, wiodącym dostawcy rozwiązań w zakresie pakowania i dystrybucji towarów. Zapraszamy do dokonania wyboru:

  • Kup opakowanie: Skontaktuj się z naszym zespołem sprzedaży
  • Odwiedź THIMM: Poznaj adresy lokalizacji naszej firmy
  • Otrzymaj informacje o produkcie: Zapoznaj się z naszą ofertą online lub osobiście skontaktuj z nami.

Nasz serwis dla przedstawicieli mediów:

W dziale prasowym Grupy THIMM znajdą Państwo aktualne komunikaty prasowe zawierające tekst i zdjęcia. Na pytania przedstawicieli mediów dotyczące opakowań, ekspozytorów sprzedażowych, systemów opakowań, usług opakowaniowych lub Grupy THIMM odpowiedzą nasi przedstawiciele prasowi.

Praca w THIMM:

Jesteś zainteresowany stanowiskiem w branży? Aktualne oferty pracy w branży opakowaniowej, od technologów opakowań, konsultantów sprzedaży do kadry kierowniczej (m/f/d) znajdują się w naszej sekcji kariery.

‎Ładuję...
Ta strona używa plików Cookie, aby zagwarantować Państwu najlepsze możliwe usługi. Odwiedzając www.top-packaging.pl wyrażają Państwo zgodę na Wykorzystanie plików Cookies.