Pomyślne przejęcie firmy United Packaging – ekspansja THIMM w Polsce

02.10.2019 Należące do Grupy THIMM joint venture TOP Packaging z siedzibą w Tychach przejmuje United Packaging S.A. ze Skarbimierza. Już na początku sierpnia podpisano umowę z United Packaging – po weryfikacji i wyrażeniu zgody przez polski urząd antymonopolowy sfinalizowano przejęcie ze skutkiem na dzień 01.10.2019 r.

United Packaging S.A. jest lokalnym dostawcą opakowań z tektury falistej, zatrudniającym około 100 pracowników. Przejęcie United Packaging nie tylko zwiększy w przyszłości moce produkcyjne w Polsce, lecz skróci też terminy dostaw do polskich i zagranicznych klientów dzięki lokalizacji w pobliżu Wrocławia. Przejęcie United Packaging stanowi strategicznie ważny krok wspierający rozwój Grupy THIMM z siedzibą główną w Northeim w Dolnej Saksonii, ponieważ polski rynek należy do najważniejszych w Europie Środkowej i Wschodniej. Wielkie międzynarodowe koncerny oraz szereg firm regionalnych jest już obecnych na polskim rynku. 

United Packaging jest – podobnie jak TOP Packaging – przedsięwzięciem typu joint venture między Grupą THIMM i hiszpańską Grupą Saica. THIMM posiada w nim 51 proc. udziałów, Saica dysponuje pozostałymi 49 proc. Grupa Saica jest jednym z największych producentów papieru recyklingowego na tekturę falistą. Już od końca lat 90. oba rodzinne przedsiębiorstwa z powodzeniem współpracują w ramach strategicznego sojuszu sprzedażowego. 

Twój kontakt do THIMM:

Chętnie udzielimy Państwu w każdej chwili cennych informacji o naszych produktach i usługach, jak również o Grupie THIMM, wiodącym dostawcy rozwiązań w zakresie pakowania i dystrybucji towarów. Zapraszamy do dokonania wyboru:

  • Kup opakowanie: Skontaktuj się z naszym zespołem sprzedaży
  • Odwiedź THIMM: Poznaj adresy lokalizacji naszej firmy
  • Otrzymaj informacje o produkcie: Zapoznaj się z naszą ofertą online lub osobiście skontaktuj z nami.

Nasz serwis dla przedstawicieli mediów:

W dziale prasowym Grupy THIMM znajdą Państwo aktualne komunikaty prasowe zawierające tekst i zdjęcia. Na pytania przedstawicieli mediów dotyczące opakowań, ekspozytorów sprzedażowych, systemów opakowań, usług opakowaniowych lub Grupy THIMM odpowiedzą nasi przedstawiciele prasowi.

Praca w THIMM:

Jesteś zainteresowany stanowiskiem w branży? Aktualne oferty pracy w branży opakowaniowej, od technologów opakowań, konsultantów sprzedaży do kadry kierowniczej (m/f/d) znajdują się w naszej sekcji kariery.

‎Ładuję...