ISL Schaumstoff-Technik i ISL Verpackungstechnik włączone do THIMM

02.12.2019 THIMM poszerza portfolio rozwiązań w zakresie opakowań wielomateriałowych i włącza heską firmę ISL Schaummstoff-Technik i turyńską ISL Verpackungstechnik do Grupy THIMM. Federalny Urząd Antymonopolowy zezwolił na włączenie ISL. Kompetencje w zakresie form technicznych i opakowań z ekspandowanego polipropylenu (EPP) przechodzą tym samym z ISL do Grupy THIMM.
Zakłady ISL w Viernheim i Serba przechodzą na własność Grupy THIMM

Warunki włączenia ISL były idealne: ISL jest tak samo jak THIMM firmą rodzinną o bogatej tradycji. Już w 2008 r. ISL i THIMM współpracowali na płaszczyźnie klient-dostawca. ISL specjalizował się w opracowaniu i produkcji
rozwiązań piankowych i wielomateriałowych oraz form technicznych. Niemieckie lokalizacje ISL w Viernheim i Serba zatrudniają w tym celu około 250 pracowników. Kompetencje i portfolio produktów optymalnie uzupełniają te THIMM Packaging Systems. Efekt synergii pomiędzy ISL a THIMM wynika też ze wspólnych branż docelowych. Grupa ISL dysponuje dodatkowo dwoma zakładami w Czechach i na Słowacji, które wprawdzie nie zostały przejęte, ale planowana jest partnerska współpraca z tymi lokalizacjami.

Włączenie ISL do Grupy THIMM to znaczący krok w ramach strategii rozwoju: Poza poszerzeniem portfolio usług o opakowania wielorazowe ISL THIMM zyskuje również dodatkowo dwa wydajne zakłady. Dotychczasowe lokalizacje ISL w Viernheim i Serba uzupełniają geograficznie niemalże idealnie aktualne lokalizacje THIMM.

Więcej informacji na temat przejęcia niemieckiej grupy ISL znajdziesz w naszym komunikacie prasowym.

Twój kontakt do THIMM:

Chętnie udzielimy Państwu w każdej chwili cennych informacji o naszych produktach i usługach, jak również o Grupie THIMM, wiodącym dostawcy rozwiązań w zakresie pakowania i dystrybucji towarów. Zapraszamy do dokonania wyboru:

  • Kup opakowanie: Skontaktuj się z naszym zespołem sprzedaży
  • Odwiedź THIMM: Poznaj adresy lokalizacji naszej firmy
  • Otrzymaj informacje o produkcie: Zapoznaj się z naszą ofertą online lub osobiście skontaktuj z nami.

Nasz serwis dla przedstawicieli mediów:

W dziale prasowym Grupy THIMM znajdą Państwo aktualne komunikaty prasowe zawierające tekst i zdjęcia. Na pytania przedstawicieli mediów dotyczące opakowań, ekspozytorów sprzedażowych, systemów opakowań, usług opakowaniowych lub Grupy THIMM odpowiedzą nasi przedstawiciele prasowi.

Praca w THIMM:

Jesteś zainteresowany stanowiskiem w branży? Aktualne oferty pracy w branży opakowaniowej, od technologów opakowań, konsultantów sprzedaży do kadry kierowniczej (m/f/d) znajdują się w naszej sekcji kariery.

‎Ładuję...