E-żywność w praktyce – test: Czy opakowania są gotowe na sklepy internetowe?

14.02.2019 Kiedy żywność jest zamawiania za pośrednictwem cyfrowych kanałów dystrybucji, mówimy o e-żywności (z ang. e-food, żywność elektroniczna). W odniesieniu do opakowań i wysyłki e-żywności wymagającej transportu w kontrolowanej temperaturze obowiązują określone wymogi prawne. Przed jakimi wyzwaniami stoi sprzedawca internetowy? I jaki wpływ mają opakowania na e-żywność na konsumentów? THIMM przeprowadził praktyczny test w temacie e-żywności.
E-żywność w praktyce – test: Czy opakowania są gotowe na sklepy internetowe?

Zamówienia e-żywności wymagającej transportu w kontrolowanej temperaturze stawiają sprzedawcę internetowego często przed dużymi wyzwaniami: Jeżeli jednocześnie zamawiane są mrożona pizza, jogurty i warzywa, opakowanie na e-żywność musi spełniać jednocześnie trzy różne wymogi temperaturowe. Tylko wówczas transport e-żywności może być bezpieczny. W tym celu niezbędne są opakowanie transportowe, ale również materiał izolujący i środek chłodniczy.

W naszym praktycznym teście e-żywność była pakowana głównie w tekturę falistą. Udział opakowań polistyrenowych i z tworzyw sztucznych na e-żywność wyniósł łącznie poniżej 17%. Tektura falista jest wykonana z surowców odnawialnych i nadaje się doskonale do recyklingu, a sklepy internetowe z e-żywnością dostrzegają tę ekologiczną wartość dodaną. Do izolacji używa się takich materiałów jak konopie, folia bąbelkowa pokryta aluminium lub bez powłoki aluminiowej, foliowe poduszki powietrzne oraz wełna owcza. Jako środki chłodnicze znajdują zastosowanie akumulatory chłodnicze w twardej obudowie, wkłady żelowe i suchy lód. Materiały izolujące i środki chłodzące, stosowane w opakowaniach na e-żywność stawiają konsumentów poniekąd przez wyzwaniem: utylizować czy wykorzystać ponownie?

Poznaj pełną treść naszego testu z e-żywnością w praktyce przy naszym stoisku wystawienniczym: dostępność powierzchni sklepów z e-żywnością, zarządzanie dostawami, standardy opakowaniowe dla e-żywności i wiele więcej. Konsultantów THIMM spotkasz na targach LogiMAT w Stuttgarcie (hala 6, stoisko D14).

Twój kontakt do THIMM:

Chętnie udzielimy Państwu w każdej chwili cennych informacji o naszych produktach i usługach, jak również o Grupie THIMM, wiodącym dostawcy rozwiązań w zakresie pakowania i dystrybucji towarów. Zapraszamy do dokonania wyboru:

  • Kup opakowanie: Skontaktuj się z naszym zespołem sprzedaży
  • Odwiedź THIMM: Poznaj adresy lokalizacji naszej firmy
  • Otrzymaj informacje o produkcie: Zapoznaj się z naszą ofertą online lub osobiście skontaktuj z nami.

Nasz serwis dla przedstawicieli mediów:

W dziale prasowym Grupy THIMM znajdą Państwo aktualne komunikaty prasowe zawierające tekst i zdjęcia. Na pytania przedstawicieli mediów dotyczące opakowań, ekspozytorów sprzedażowych, systemów opakowań, usług opakowaniowych lub Grupy THIMM odpowiedzą nasi przedstawiciele prasowi.

Praca w THIMM:

Jesteś zainteresowany stanowiskiem w branży? Aktualne oferty pracy w branży opakowaniowej, od technologów opakowań, konsultantów sprzedaży do kadry kierowniczej (m/f/d) znajdują się w naszej sekcji kariery.

‎Ładuję...
Ta strona używa plików Cookie, aby zagwarantować Państwu najlepsze możliwe usługi. Odwiedzając www.top-packaging.pl wyrażają Państwo zgodę na Wykorzystanie plików Cookies.