Bezpieczeństwo dostaw w THIMM podczas pandemii koronawirusa

21.04.2020 Ze względu na pandemię koronawirusa ważnym problemem jest zabezpieczenie dostaw dla ludności. Producenci opakowań, tacy jak THIMM, wnoszą decydujący wkład w łańcuch dostaw żywności oraz produktów farmaceutycznych i medyczno-technicznych. Niemieckie Federalne Ministerstwo Żywności i Rolnictwa włączyło ostatnio "Przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją opakowań i materiałów opakowaniowych dla produktów przemysłu spożywczego" do aktualnych wytycznych KRITIS.

Infrastruktura krytyczna (KRITIS) to organizacje lub instytucje o istotnym znaczeniu dla wspólnoty państwowej. Ich awaria lub osłabienie może prowadzić m.in. do powstania wąskich gardeł o trwałych skutkach. Włączenie THIMM do aktualnych wytycznych KRITIS zwolniłoby go z takiego wymogu, jak na przykład zamykanie obiektów w związku z pandemią, z uwzględnieniem potrzeby ochrony zdrowia. W ten sposób THIMM może spełniać swoją integralną rolę w łańcuchu dostaw.

Podstawą do tego jest zaopatrzenie wszystkich lokalizacji THIMM w surowce, w tym w papier do produkcji tektury falistej. Wszyscy nasi dostawcy papieru produkują obecnie bez ograniczeń. Zgodnie z obecnym stanem rzeczy, dostawy wszystkich surowców niezbędnych do działalności są zabezpieczone na najbliższą przyszłość. W tym celu jesteśmy w ścisłym kontakcie z naszymi dostawcami w ramach zarządzania ryzykiem. W THIMM nie spodziewamy się obecnie żadnych skutków dla naszych zakładów produkcyjnych ze względu na perspektywiczne planowanie zapasów. 

Planowanie perspektywiczne umożliwia firmie THIMM elastyczne reagowanie na szczyty popytu oraz, w razie potrzeby, zwiększanie mocy produkcyjnych do granic możliwości. Ponadto podjęto działania mające na celu przeniesienie produkcji pomiędzy lokalizacjami THIMM, aby dodatkowo zapewnić bezpieczeństwo dostaw opakowań. W oparciu o obecny stan wiedzy oczekujemy, że bezpieczeństwo dostaw opakowań do naszych klientów będzie kontynuowane w przyszłości. Ponadto, w roku 2020 dokonamy kolejnych ważnych inwestycji i tym samym zapewnimy nasz zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa.

W naszym rodzinnym przedsiębiorstwie zdrowie naszych pracowników, klientów i partnerów biznesowych ma najwyższy priorytet. Z tego powodu już pod koniec lutego we wszystkich 22 lokalizacjach THIMM zostały przyjęte i wdrożone środki zapobiegawcze w zakresie ochrony przed koronawirusem. Ze względu na bardzo dynamiczny rozwój w zakresie rozprzestrzeniania się wirusa stale dokonujemy ponownej oceny naszych środków zapobiegawczych i środków ostrożności w zakresie minimalizacji ryzyka, uwzględniając zalecenia urzędów. W THIMM praca mobilna, zmiany wprowadzone w systemie zmianowym lub separacja przestrzenna przyczyniają się obecnie do redukcji kontaktów i zachowania wymaganych minimalnych odległości. Ponadto we wszystkich 22 lokalizacjach przez cały czas wdrażane są obszerne przepisy dotyczące higieny. Jest to kolejny powód, dla którego w chwili obecnej nie odnotowaliśmy żadnego potwierdzonego zakażenia chorobą wywołaną koronawirusem wśród naszych pracowników w grupie THIMM. 

Twój kontakt do THIMM:

Chętnie udzielimy Państwu w każdej chwili cennych informacji o naszych produktach i usługach, jak również o Grupie THIMM, wiodącym dostawcy rozwiązań w zakresie pakowania i dystrybucji towarów. Zapraszamy do dokonania wyboru:

  • Kup opakowanie: Skontaktuj się z naszym zespołem sprzedaży
  • Odwiedź THIMM: Poznaj adresy lokalizacji naszej firmy
  • Otrzymaj informacje o produkcie: Zapoznaj się z naszą ofertą online lub osobiście skontaktuj z nami.

Nasz serwis dla przedstawicieli mediów:

W dziale prasowym Grupy THIMM znajdą Państwo aktualne komunikaty prasowe zawierające tekst i zdjęcia. Na pytania przedstawicieli mediów dotyczące opakowań, ekspozytorów sprzedażowych, systemów opakowań, usług opakowaniowych lub Grupy THIMM odpowiedzą nasi przedstawiciele prasowi.

Praca w THIMM:

Jesteś zainteresowany stanowiskiem w branży? Aktualne oferty pracy w branży opakowaniowej, od technologów opakowań, konsultantów sprzedaży do kadry kierowniczej (m/f/d) znajdują się w naszej sekcji kariery.

‎Ładuję...