THIMM Packaging Systems

THIMM Packaging Systems jest specjalistą od systemów opakowaniowych w sektorze dóbr przemysłowych. Z uwzględnieniem szczególnych wymagań jakościowych i procesowych realizujemy kompleksowe systemy opakowaniowe dla Twoich produktów, kładąc nacisk na aspekty kosztowe i materiałowe oraz zapotrzebowanie i presję czasu.

Kierując się filozofią "Najlepsze opakowanie dla Twoich produktów", THIMM Packaging Systems projektuje w obrębie całego łańcucha dostaw efektywne i indywidualne systemy opakowaniowe na bazie multimateriałów. Profesjonalna wiedza wysoko wykwalifikowanych ekspertów zapewnia naszym klientom wyższą kompetencję w zakresie opakowań i transportu towarów. Koncentrując się na Twoim łańcuchu logistycznym, transporcie towarów i indywidualnych właściwościach produktów, wspieramy Cię od powstania pomysłu aż po wdrożenie kompleksowego systemu opakowaniowego. Od uniwersalnych opakowań z tektury falistej i ograniczających zużycie zasobów opakowań wielokrotnego użytku z polipropylenu ekspandowanego (EPP), poprzez rozwiązania na bazie multimateriałów w kombinacji z wyściółkami z pianek PU, PE- i PP, aż po systemy opakowaniowe najwyższej jakości oferujemy Ci wartość dodaną dla Twoich opakowań!

"Ważna jest zawsze otwartość na zmiany, jednakże przy zachowaniu własnych wartości. W epoce dynamicznych przeobrażeń szansą na długotrwały sukces jest fascynacja nowymi trendami, praktykowanie własnych wartości oraz wykorzystywanie nowej wiedzy do realizacji koniecznych procesów optymalizacyjnych. Nie ma nic potężniejszego niż idea wykreowana we właściwym czasie."


Jürgen Düvel
Dyrektor zarządzający, THIMM Packaging Systems

Globalny transport i wysyłka różnych dóbr przemysłowych i produktów odbywa się z wykorzystaniem opakowań. THIMM Packaging Systems specjalizuje się w produkcji wytrzymałych systemów opakowaniowych dla różnorodnych branż.

Opakowania w przemyśle motoryzacyjnym muszą spełniać najwyższe wymagania. Od małych, różnorodnych części składowych, poprzez ciężkie, innowacyjne elementy wielkogabarytowe, aż po masywne silniki. Oferujemy Ci opakowania przemysłowe dla wszystkich sektorów automotiv i zapewniamy doradztwo przy projektowaniu systemów opakowaniowych dopasowanych do Twoich produktów. Nasza oferta obejmuje też standardowe opakowania przemysłowe jak wielkogabarytowe i małogabarytowe palety z tektury falistej i polipropylenu ekspandowanego (EPP).

Oprócz ochrony produktów nieodzowne jest też dotrzymanie ustalonych wymagań dotyczących opakowań w zależności od branży. Szczególnie w sektorze transportu niebezpiecznych materiałów wymagana jest szeroka wiedza ekspercka w zakresie opakowań. Również w branży elektronicznej konieczne jest spełnienie określonych wymagań, na przykład stosowanie pianek antystatycznych lub tektury falistej wykazującej przewodność elektryczną. Nasze opakowanie THIMM Conductive® to opakowanie elektrostatyczne (ESD) z tektury falistej, które w razie potrzeby możemy wyposażyć w inne materiały ESD, takie jak pianki lub folie. Oprócz tego, za pomocą naszych automatów do formowania pianki produkujemy też przewodzące prąd jednostki załadunkowe oraz inne systemy opakowaniowe z EPP.

Również w branży medyczno-farmaceutycznej konieczny jest dobór odpowiednich materiałów opakowaniowych chroniących produkty najwyższej jakości. W celu zapewnienia optymalnej ochrony produktów sprawdzamy zaprojektowane systemy opakowaniowe we własnym lub zewnętrznym laboratorium badawczym. Szczególnie w przypadku wrażliwych mikroskopów, czułych przyrządów pomiarowych lub urządzeń starannie dobieramy materiały dostosowane do Twoich systemów opakowaniowych. Kalkulujemy też dobór optymalnej wyściółki opakowania bądź produkujemy nasze medyczne systemy opakowaniowe w sterylnych warunkach.

Uniwersalne materiały opakowaniowe

Projektujemy, wytwarzamy, pozyskujemy i przetwarzamy wyselekcjonowane materiały potrzebne do Twoich systemów opakowaniowych: od tektury falistej, drewna, masy papierowej i granulatu papierowego do wtrysków, poprzez EPP, aż po pianki różnego rodzaju. Wspólnie z Tobą analizujemy konkretne wymagania stawiane opakowaniu i dobieramy odpowiednie materiały opakowaniowe dostosowane do Twoich produktów. Oprócz naszych opakowań z tektury falistej, stosowanych głównie w segmencie opakowań jednorazowego użytku, produkujemy też odporne systemy opakowaniowe wielokrotnego użytku z EPP. Dobór odpowiednich materiałów opakowaniowych opiera się na gruntownej wiedzy – a w obliczu większych wyzwań wspieramy Cię przy opracowywaniu indywidualnych rozwiązań.

 

Jesteśmy Twoim partnerem

 

Przy projektowaniu i realizacji systemów opakowaniowych analizujemy nie tylko wymagania związane ze specyfiką produktów, lecz również istniejące procesy logistyczne i przepływ towarów. Przy realizacji systemu opakowaniowego ważne jest też uwzględnienie uwarunkowań i możliwości logistycznych w celu optymalizacji procesów za pomocą systemu opakowaniowego i istniejącej logistyki. Jak wesprzeć Twój łańcuch tworzenia wartości dodanej, transport towarów i logistykę poprzez zastosowanie zaprojektowanego systemu opakowaniowego?

Konfekcjonowane opakowania pozwolą Ci zaoszczędzić cenny czas. Nasi eksperci od opakowań konfekcjonują wyprodukowane systemy opakowaniowe w zakładach THIMM, dzięki czemu bezpośrednio po dostawie możliwe jest ich natychmiastowe zastosowanie. Jeżeli brakuje Ci miejsca na zapakowanie towarów, chętnie przejmiemy za Ciebie to zadanie. Korzystając z indywidualnych usług pakowania, zaoszczędzisz swój cenny czas, a my zadbamy o resztę – od produkcji aż po umieszczenie towarów w opakowaniu. Omów z nami swoje wymagania, aby wspólnie opracować system opakowaniowy dostosowany do indywidualnych rozwiązań logistycznych!

‎Ładuję...